Na spacer z jamnikiem wychodzili: Lem, Picasso, Warhol, Mehoffer, Prust, Czechow i wielu innych. Agata Tuszyńska, właścicielka jamnika Loni, uważa, że jamnikolubstwo charakteryzuje ludzi o określonej osobowości. Przygląda się im w swojej najnowszej książce, zatytułowanej „Jamnikarium”.
Opisuje też relacje między jamnikami, a ich właścicielami. Lektura opublikowanej przez wydawnictwo MG książki, to jednak przede wszystkim hołd złożony niezależnym, walecznym, nieustępliwym i – jak twierdzi autorka – obdarzonym artystyczną duszą psom. Agata Tuszyńska będzie gościem „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej”.
Przez kilka dni można jeszcze oglądać w Galerii Białej w Lublinie wystawę Ireny Nawrot zatytułowaną „Zmarszczki”. Artystka analizuje kruchość, ulotność czasu. Autorka fotografii oprowadzi nas po ekspozycji. Zobaczymy fotografie frywolne, sensualne, cielesne, wątki związane z podobieństwem i różnicami dwóch niezależnych ciał, z macierzyństwem i wielopokoleniowością, wątek miłości, śmierci, snu.
W Teatrze Starym w Lublinie rozegrała się pierwsza w tym sezonie „Bitwa o kulturę”, tym razem pod hasłem: Leonard Cohen: poeta, bard, kochanek, mnich. Jej gościem był Daniel Wyszogrodzki, autor i tłumacz, także dziennikarz muzyczny. To z jego inspiracji odbyła się niedawno w Teatrze Starym premiera spektaklu, Boogie Street” w reżyserii Iwony Jery. Spektakl powstał wg „Księgi tęsknoty” Leonarda Cohena, której Daniel Wyszogrodzki jest tłumaczem. W programie przedstawimy fragment tego spotkania.
Artur Matys, założyciel Fundacji Chain, która wydała właśnie dwutomowe dzieło Miguela de Cervantesa „Don Kichote” (tłum. A.L. Czerny, Z. Czerny) z ilustracjami Józefa Wilkonia, opowie o pracy nad tą publikacją i fascynacji twórczością Józefa Wilkonia.
Jan Kondrak zaprosi na koncert Lubelskiej Federacji Bardów.
Tuż po godzinie zaprasza Grażyna Lutosławska.
Na zdjęciu od lewej: jamnik Lonia, Grażyna Lutosławska, Agata Tuszyńska /fot. materiał nadesłany/