16.10.2016 „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa”

wilkon 1

Czy Don Kichot może nam pomóc w tym, żebyśmy nie stali się zjadaczami własnej cywilizacji? Dlaczego to dobrze, że  przed laty zginęły jego pierwsze wyobrażenia Rycerza Smętnego Oblicza? Jakiego bardzo polskiego związku frazeologicznego użył, kiedy chciał powiedzieć japońskim dzieciom coś ważnego i jeszcze o tym, dlaczego człowiek jest głupi, chociaż taki mądry, porozmawiam z Józefem Wilkoniem (na zdj. z Grażyną Lutosławską). 

Fundacja Chain wydała właśnie dwutomowe dzieło Miguela de Cervantesa „Don Kichote” z ilustracjami Józefa Wilkonia. Spotkanie promujące to wydawnictwo odbyło się niedawno w Domu Słów w Lublinie.

Przypomnimy, jak lubelscy twórcy Leszek Mądzik, Jerzy Rogalski, Karolina Rozwód i Piotr Wysocki, wspominali zmarłego kilka dni temu Andrzeja Wajdę.

Marek Andrzejewski przygotował program pt. „Lublimania”. To nowe, autorskie piosenki, napisane w ramach stypendium prezydenta Lublina oraz kompozycje do wierszy lubelskich autorów, m. in.: Grażyny Lutosławskiej, Józefa Czechowicza, Bogusława Wróblewskiego oraz Anny Marii Goławskiej. 21 października w studiu muzycznym Radia Lublin odbędzie się jego oncert, o którym opowiemy w programie. Z Markiem Andrzejewskim wystąpią: Katarzyna Wasilewska, Jakub Niedoborek, Robert Brzozowski i syn Marka – Michał Andrzejewski.

„Czas poetów”, międzynarodowy festiwal literacki, organizowany przez Fundację Sztuki im. Brunona Schulza, odbędzie się w Lublinie. O wydarzeniu opowie jego pomysłodawca i dyrektor, Henryk Kowalczyk.

Zaprasza Grażyna Lutosławska.

Fot. Magdalena Krasuska

Exit mobile version