Azoty Puławy lepsze od Gwardii Opole

2016102619312973689 resized 0 1

Piłkarze ręczni Azotów Puławy odnieśli ósme zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi. W 9. kolejce pokonali u siebie Gwardię Opole 27:23, prowadząc do przerwy 17:12.

Trochę sami zafundowaliśmy sobie dość wyrównane spotkanie – przyznał trener Azotów Marcin Kurowski.

Bramkarz gości Adam Malcher żałował, że opolanie nie najlepiej rozpoczęli spotkanie:

Najwięcej bramek dla Azotów zdobyli: Krajewski 7 i Prce 6.

Puławianie nadal zajmują 2. miejsce w grupie pomarańczowej. Teraz w rozgrywkach ligowych  nastąpi przerwa spowodowana meczami reprezentacji.

Spotkanie w lidze portugalskiej wygrali również przeciwnicy Azotów w 3 rundzie Pucharu EHF. Benfica Lizbona zwyciężyła  na wyjeździe dziewiąty w tabeli AC FAFE 34:20. Najwięcej po 5 bramek rzucili: Belone Moreira, João Pais oraz Serb Stefan Terzic. Benfica w dziesięciu spotkaniach ligi portugalskiej poniosła tylko jedną porażkę z liderem FC Porto.

Rywalizacja o fazę grupową Pucharu EHF pomiędzy Azotami a Benficą zostanie rozegrana w trzeci i czwarty weekend listopada.