Pszczółka AZS UMCS Lublin niepokonane od trzech rozgrywek

00000000148567001

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach ekstraklasy odniosły koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin. W piątej kolejce rozgrywek pokonały na wyjeździe Basket Gdynia 71:65.

Lubelski zespół znakomicie rozpoczął spotkanie od wygrania pierwszej kwarty aż 31:16. W drugiej odsłonie było już trochę gorzej i do przerwy akademiczki prowadziły tylko 41:38. Na początku trzeciej kwarty zawodniczki Pszczółki odskoczyły na 51:40, ale przed ostatnią częścią meczu wygrywały tylko 55:51. Na początku czwartej kwarty rywalki doprowadziły do remisu, ale lubelskie koszykarki nie pozwoliły drużynie z Gdyni wyjść na prowadzenie. Na minutę przed końcem Tess Madgen trafiła za trzy punkty i akademiczki wygrywały 71:65. Rezultat meczu nie zmienił się już do końca.

Punkty dla Pszczółki AZS Zdobyły: Dorogobuzowa 22, Madgen 18, Jujka 11, Mistygacz 9, Dobrowolska 6 oraz Szumełda-Krzycka 5.