Pszczółka lepsza od Ostrovii

img 1983 16

Koszykarki Pszczółki AZS-u UMCS-u Lublin pokonały Ostrovię Ostrów Wielkopolski 67:51 w meczu 6. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet.

Mimo wysokiej wygranej do gry lubelskiej drużyny można mieć pewne zastrzeżenia. Po udanej pierwszej kwarcie, zakończonej prowadzeniem 18:10, w drugiej odsłonie podopieczne Krzysztofa Szewczyka wyraźnie spuściły z tonu, przegrywając tę część meczu 11:21. Ostra reprymenda trenera w szatni podziałała jednak motywująco na akademiczki, które po mistrzowsku rozegrały trzecią kwartę, zwyciężając 24:4. Wypracowaną przewagę lublinianki utrzymały już do końca meczu.

Szkoleniowiec drużyny gości Wojciech Szawarski przyznał, że wygrana gospodyń była jak najbardziej zasłużona.

Przeciwko Ostrovii najwięcej punktów dla Pszczółki zdobyły: Madgen 21 i Ugoka 18.

W przyszłą sobotę o 19.00 lubelska drużyna zagra mecz w Polkowicach z miejscowym zespołem CCC.