Dlaczego powinniśmy wiedzieć co dzieje się w kosmosie? W jakim sensie rozwija to uczniów? Czy wykorzystujemy potencjał młodzieży interesującej się tym co dzieje się nad Ziemią?
W kraju Mikołaja Kopernika, w szkołach nie ma przedmiotu astronomia, a tymczasem polska młodzież „sięga gwiazd” – poznaje wszechświat. Wszystko dzięki nauczycielom-pasjonatom takim jak Mirosław Trociuk z Włodawy.
Reportaż powstał w nawiązaniu do fotografii wykonanych przez młodzież z orbity okołoziemskiej przy pomocy kamery znajdującej się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS w ramach projektu NASA.
Gośćmi programu będą: Mirosław Trociuk (profesor oświaty, opiekun Koła Astronomicznego Pulsar) nauczyciel z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II LO we Włodawie, uczniowie tej szkoły – Tomasz Dyśko i Jakub Oszust, prof. dr hab. Longin Gładyszewski, prof. dr hab. Stanisław Hałas, Krzysztof Małecki sekretarz Urzędu Miasta Włodawa i Eugeniusz Pelak lubelski wicekurator oświaty.
Na „Kalejdoskop regionalny”, który na naszej antenie tuż po godzinie 11.00, zaprasza Czesława Borowik.
Zdjęcia pochodzą z projektu edukacyjnego NASA w którym brała udział młodzież z Koła Astronomicznego „Pulsar”. Wystawa „Ziemia z Kosmosu” Miejska Biblioteka we Włodawie 2016 /nadesłane/
Przejdź do archiwum audycji ’KALEJDOSKOP REGIONALNY’