Jan Wołek, sztuk-mistrz, jak o nim mówią, to autor piosenek – tych pisanych dla innych ale też dla siebie i przez siebie przed laty śpiewanych, to także poeta, pisarz, malarz. O różnych przejawach tej samej wrażliwości opowiadał w Teatrze Starym w cyklu „Bitwa o kulturę”. W „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” przypomnimy fragment tego spotkania. Będzie dotyczyć m.in. tego, jak Jan Wołek radził sobie w latach 70′ ze sławą.
27 listopada zobaczymy w DDK Węglin monodram w wykonaniu Jarosława Gajewskiego – wybitnego polskiego aktora teatralnego (Teatr Dramatyczny, Teatr Narodowy i Teatr Polski w Warszawie), telewizyjnego i filmowego oraz Profesora Akademii Teatralnej w Warszawie. Przypomnimy, co mówił niedawno w Teatrze Starym na temat klasyki w teatrze.
Wybór tekstów prozatorskich i poetyckich Antoniego Słonimskiego i Juliana Tuwima zaprezentuje 26 listopada w DDK Węglin Beata Fudalej. Jak i czy czytamy klasykę?
„Wojciech Fangor. Nieoczekiwane konteksty”, to tytuł wystawy, jaka w niedzielę otwarta zostanie w Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. O jednym z najważniejszych w sztuce polskiej artystów XX i XXI w. i o jego związkach z Kazimierzem opowie kuratorka wystawy, Dorota Seweryn-Puchalska.
Na program, który na antenie tuż po godzinie 7.00, zaprasza Grażyna Lutosławska.
Na zdjęciu Grażyna Lutosławska i Jan Wołek /materiał nadesłany/