Debata pomoże rozwiązać problem przemocy

agresja 3

Przemoc, agresja i nieludzkie traktowanie zdarzają się w domach pomocy społecznej, szpitalach psychiatrycznych i zakładach karnych – taki wniosek płynie z raportu Krajowego Mechanizmu Prewencji. 
Dokument dotyczy też jednostek na terenie Lubelszczyzny. – Pracownicy służby więziennej nie odnoszą się do osadzonych z szacunkiem, co budzi frustracje i agresję – mówi zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Krzysztof Olchowicz. – Bardzo ważne jest to, by w zakładach karnych budować właściwe relacje pomiędzy skazanymi a służbą więzienną.

Dyrektorzy zakładów karnych mają świadomość złej sytuacji i próbują tłumaczyć swoich podwładnych. – Pracujemy w bardzo specyficznym środowisku – mówi dyrektor Aresztu Śledczego w Lublinie płk Tomasz Banach. – Zdaję sobie sprawę, że mogą się zdarzać przypadki, w których niestety zawodzi czynnik ludzki. Każdy taki wskazany przypadek jest wyjaśniany.

Raport Krajowego Mechanizmu Prewencji przedstawiono dziś na konferencji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Uczestniczyli w niej przedstawiciele poszczególnych placówek, w których wykryto nieprawidłowości. Takie spotkania i dyskusje mają pomóc w rozwiązaniu problemu przemocy.

MaTo

Fot. archiwum
  

 

 

Exit mobile version