Grand Prix Polski: Konrad Czerniak najszybszy!

swimming pool 504780 960 720 13

Konrad Czerniak z AZS UMCS Lublin wygrał wyścig na 100 m stylem dowolnym podczas zawodów Grand Prix Polski, które odbyły się w Poznaniu. Za 47,29 sek. zdobył 858 pkt.

Ponadto Czerniak zajął drugie lokaty na 50 metrów stylem dowolnym oraz 50 metrów motylkiem. Uzyskał ponad 800 pkt.

W klasyfikacji generalnej zawodów pływak AZS UMCS zgromadził 2513 pkt i zajął 7 miejsce. Triumfował Wojciech Wojdak z Unii OŚwięcim – 2671 pkt. Ten zawodnik wypełnił minima na mistrzostwa świata w Windsorze w wyścigach na 400 i 1500 metrów stylem dowolnym. Minima uzyskali także Radosław Kawęcki  na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym oraz Tomasz Polewka na 50 metrów stylem grzbietowym.

W gronie kobiet po raz kolejny dobrze zaprezentowała się Julia Adamczyk z AZS UMCS Lublin, która wygrała wyścig na 400 m stylem zmiennym zdobywając 732 pkt za czas 4 min. 47,84 sek. Ponadto lublinianka była druga na 200 metrów stylem zmiennym i w klasyfikacji również zajęła drugą pozycję.