Selgros o jedną bramkę słabszy od Startu

selgros 29

Piłkarki ręczne MKS-u Selgros Lublin drugi raz w sezonie muszą przełknąć gorycz porażki. W rozegranym awansem meczu 10. kolejki ekstraklasy mistrzynie Polski uległy na wyjeździe Startowi Elbląg 26:27.

Lublinianki prowadziły tylko na początku spotkania, później zatraciły skuteczność, czego efektem był wynik na zakończenie pierwszej połowy 8:15 na niekorzyść lublinianek. Po wznowieniu gry rywalki powiększyły przewagę do ośmiu goli i wtedy rozpoczął się szalony pościg MKS-u za wynikiem. Dzięki ambitnej postawie 5 minut przed końcem lubelski zespół doprowadził do remisu po 24. W końcówce jednak do gospodynie zachowały więcej zimnej krwi, zwyciężając różnicą jednego gola.

Najwięcej bramek dla MKS-u zdobyły Nocuń 6 oraz Bożović i Gęga po 5.

Lublinianki przegrały po raz pierwszy odkąd drużynę MKS-u Selgros objął chorwacki trener Neven Hrupiec. Muszą się jednak szybko otrząsnąć po tej porażce, bo już w sobotę w Danii zagrają w 3 rundzie Pucharu EHF przeciwko Randers HK.