03.12.2016 KALEJDOSKOP REGIONALNY Reportaż Czesławy Borowik „Na dnie duszy”

15311564 1254741221239234 113324443 o

Reportaż nawiązuje do tego, co działo się w minioną niedzielę w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej w związku z setną rocznicą śmierci noblisty. Reporterka szuka odpowiedzi na pytanie: czy to, co pozostawił po sobie pisarz żyje w nas? Zaskakują przechowywane jak relikwie najmniejsze okruchy wspomnień. Znajdą się również w reportażu refleksje literatów: Magdaleny Jankowskiej, Bohdana Królikowskiego i Adama Kulika. Realizacja akustyczna – Jarosław Gołofit.

Co pozostanie po Roku Henryka Sienkiewicza? Będziemy o tym mówić w programie z udziałem prof. dr hab. Krzysztofa Stępnika, Macieja Cybulskiego – dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Sylwii Szczygielskiej – polonistki z I LO w Łukowie, uczniów tej szkoły, a także sekretarza powiatu łukowskiego – Jerzego Siwca. Współgospodarzem spotkania będzie Janusz Kozioł – starosta łukowski.

Tuż po godzinie 11.00 Zaprasza Czesława Borowik.

Fot. Czesława Borowik

Sponsorem audycji jest Powiat Łukowski – Ziemia Henryka Sienkiewicza.

Ziemia Łukowska jest regionem o bogatej przeszłości i chlubnych tradycjach patriotycznych. Na naszym terenie najdłużej opierał się zaborczej przemocy ks. Stanisław Brzóska – bohater Powstania Styczniowego. W okolicach Woli Guławskiej gen. Franciszek Kleeberg stoczył ostatnią bitwę kampanii wrześniowej w 1939 r. W Woli Okrzejskiej urodził się słynny polski noblista Henryk Sienkiewicz. Z naszego powiatu wywodzą się znane rody Szaniawskich oraz Jezierskich. Bogata przeszłość, piękna historia Ziemi Łukowskiej oraz wyjątkowe walory turystyczne i przyrodnicze zachęcają do aktywnej turystyki pieszej i rowerowej. Serdecznie zapraszamy Państwa na gościnną i pełną uroku Ziemię Łukowską.

Starosta Łukowski
Janusz Kozioł

Przejdź do archiwum audycji ’KALEJDOSKOP REGIONALNY

Exit mobile version