Dobra dyspozycja Czerniaka i pływaków lubelskiego SMS-u

Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował pływak AZS-u UMCS-u Lublin Konrad Czerniak w Zimowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Zarówno na 50 jak i na 100 m stylem dowolnym uzyskał ósme w tym roku wyniki na świecie. Jego czasy to odpowiednio 21,29 sek. oraz 46,94 sek.

W klasyfikacji medalowej zawodów zwyciężył Olimpijczyk 23 Lublin – 17 złotych, 15 srebrnych i 10 brązowych krążków

Dobrze wypadli również pływacy lubelskiego SMS-u w pierwszej rundzie Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego, która odbyła się w Olsztynie plasując się na trzeciej pozycji. Znakomicie spisały się dziewczęta, które były najlepsze drużynowo, a indywidualnie Julia Adamczyk wygrała klasyfikacje w stylu zmiennym i dowolnym na dystansach, zaś Wiktoria Samuła zwyciężyła w stylu klasycznym. Ponadto czas sztafety 4 x 200 dowolnym jest lepszy od rekordu Polski juniorek 17- letnich.