Druga porażka na mistrzostwach Europy. Polki przegrały z Holandią

kowalska 1

Drugiej porażki w mistrzostwach Europy rozgrywanych w Szwecji doznały polskie piłkarki ręcznej. W Kristianstad biało-czerwone uległy Holandii 21:30.

Jeszcze do przerwy Polki mogły mieć nadzieję na korzystny wynik. Po 30 minutach gry przegrywały bowiem tylko 11:14. W drugiej części spotkania dominowały Holenderki. W polskim zespole po raz kolejny zawiodła skuteczność.

W spotkaniu zagrały cztery zawodniczki MKS-u Selgros Lublin. Ponad 50 minut na boisku przebywały bramkarka Weronika Gawlik, która odbiła 11 rzutów rywalek  oraz Joanna Drabik, która rzuciła dwie bramki. Jednego gola zdobyła Agnieszka Kowalska (na zdj.), która grała przez 34 minuty. Bez zdobyczy bramkowej spotkanie zakończyła Marta Gęga, która wystąpiła przez 20 minut.

W drugim spotkaniu tej grupy Francja wygrała z Niemcami 22:20 i  Polki  zachowały szanse na awans do dalszej fazy turnieju.