Dwa lubelskie srebra na pływackich mistrzostwach

plywanie 18

Dwa medale wywalczyli reprezentanci regionu w drugim dniu odbywających się w Olsztynie pływackich mistrzostw Polski. Srebro na 100 m stylem grzbietowym zdobyła Ludwika Szynal. Zawodniczka UKS-u Skarpy Lublin uzyskała czas 59.50 sek., przegrywając o 1.24 sek z utytułowaną rekordzistką Polski na tym dystansie Alicją Tchórz z Juvenii Wrocław.

Ze srebrnego medalu cieszyła się także sztafeta AZS-u UMCS Lublin 4x200m stylem dowolnym. Julia Adamczyk, Wiktoria Czarnecka, Wiktoria Samuła i Ewa Osiniak finiszowały w czasie 8:17.97. Wygrały zawodniczki Juvenii Wrocław, które uzyskały rezultat o 8.07 sek. lepszy lepszy od akademiczek.

O podium otarła się też Witkoria Samuła z AZS-u UMCS Lublin, której w rywalizacji na dystansie 50 m grzbietem 0.12 sek. zabrakło do brązowego medalu. Ta sama zawodniczka była też szósta na 200 m klasykiem.

Ponadto wyścig na 400 m stylem dowolnym na szóstym miejscu ukończyła Kamila Andrzejewska z MKS-u Lider Chełm, a Julia Adamczyk była siódma. Kamila Andrzejewska zajęła również dziewiątą lokatę w finale na 100 m stylem dowolnym.