Pływanie: Paulina Pastuszuk z Olimpii najlepsza w Dębicy

plyw 27

Paulina Pastuszuk z Olimpii była najlepszą zawodniczką rocznika 2003 w II Mikołajkowej Olimpiadzie Pływackiej o Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak, która odbyła się w Dębicy. Pastuszuk wygrała trzy wyścigi w stylu klasycznym, w dwóch uzyskała wyniki lepsze od rekordu Polski juniorek 13-letnich. 50 metrów stylem klasycznym przepłynęła w 34,28 sek., a dystans dwukrotnie dłuższy w 1 min. 13,74 sek.

W klasyfikacji medalowej Olimpia Lublin zajęła 3 miejsce z dorobkiem 22 medali – 12 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowych. Na podium stali też reprezentanci innych klubów z naszego regionu. Wisła Puławy zdobyła 9 krążków – po trzy w każdym kolorze, zaś Orka Zamość 18 medali – 1 złoty, 10 srebrnych i 7 brązowych.