Lublin: Pechowe mistrzostwa naszych uczelni

szachy 5

Ponad 300 osób z 42 uczelni rywalizowało przez trzy dni w Lublinie w akademickich mistrzostwach Polski w szachach.

Zmagania zakończył turniej drużynowy. W klasyfikacji generalnej wygrał Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic, który wyprzedził Uniwersytet Ekonomiczny z Poznania i Uniwersytet Warszawski.  Najwyżej z lubelskich uczelni, na 18. pozycji. uplasował się UMCS. Politechnika zajęła 33. miejsce, KUL 35., Uniwersytet Medyczny 40., a Uniwersytet Przyrodniczy 41.

Złoty medal w turnieju indywidualnym kobiet zdobyła Klaudia Kulon z UE Poznań, srebrny Aleksandra Lach z AGH Kraków, a brązowy Kinga Zakościelna Politechniki Poznańskiej. W turnieju  indywidualnym mężczyzn najlepszy okazał się Maciej Klekowski z UE Katowice. Drugie miejsce zajął Oskar Wieczorek  Uniwersytetu Wrocławskiego, a trzecie  Arkadiusz Bebel z SGH Kraków.