Bychawa: Przyszła policjantka w elitarnym gronie

olimpiada

Ambitna, wytrwała i zdyscyplinowana – to najczęściej pojawiające się słowa w kontekście Adrianny Wróbel z Zespołu Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie. 18-latka dostała się do ogólnopolskiego etapu Olimpiady Policyjnej, w którym powalczy o indeks Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. Taką możliwość ma jedynie 30 uczniów z całej Polski.

Adrianna chodzi do klasy policyjnej. Na sukces bychawskiej uczennicy pracuje cały zespół.

– To osoba o nadzwyczajnej obowiązkowości. Miałem przypadki, że zaczynałem lekcje od tematyki, która była klasie wcześniej nieznana i trafność skojarzeń Ady była zadziwiająca. Wiążę z nią duże nadzieje, jeśli chodzi o rozgrywki finałowe  – stwierdza emerytowany policjant i nauczyciel w klasie policyjnej Zespołu Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, Zygmunt Sitarski.

– Ada postawiła sobie pewien cel w życiu i konsekwentnie go realizuje – uważa nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, Marek Krzysztoń. – Dostanie się do finału w Szczytnie jest bardzo trudne. Istnieje duża konkurencja. Ta trzydziestka, jaka znalazła się w ogólnopolskim etapie, miała wyniki powyżej 90% punktów.

– W Olimpiadzie Policyjnej bierzemy udział od samego początku i każdego roku mamy w niej swoich przedstawicieli. Zdobyliśmy już trzy indeksy i czekamy na czwarty – stwierdza dyrektor zespołu szkół Henryk Dudziak.

– Ada wyróżnia się nie tylko dyscypliną, ale również umiejętnościami sportowymi. Była mistrzynią szkoły w tenisie stołowym. Reprezentowała nasza placówkę w zawodach sportowych na różnym szczeblu, zawsze osiągając bardzo dobre wyniki – relacjonuje nauczycielka wychowania fizycznego Izabela Reluga-Jarzyna.

–  Na Olimpiadzie są strasznie trudne pytanie z wiedzy o społeczeństwie i z kwestii związanych z policją. Razem się uczymy. Mam nadzieję, że Ada się dostanie. Będziemy za nią trzymać kciuki – mówi jej koleżanka Karolina, która startowała w tej samej olimpiadzie,

– Praca w policji to jest to, co zawsze chciałam robić – opowiada sama Adrianna Wróbel. – Zawsze interesowałam się wiedzą o policji, bezpieczeństwie, prawie.

Ogólnopolska olimpiada odbędzie się w kwietniu. W grupie finalistów w tym roku jest jeszcze trójka uczniów z województwa lubelskiego – jeden z Lublina i dwie uczennice z Puław. Uczestnicy finału będą musieli zmierzyć się  z testem sprawnościowym i egzaminem ustnym.

ZAlew / opr. ToMa

Fot. www.wspol.edu.pl/e

Exit mobile version