Na końcu świata jest „Dom Nadziei”, w dawnym majątku Poletyłów – powiadają siostry franciszkanki z Żułowa. To spadek Róży Czackiej, która założyła nasz zakon, czyli sługi bożej siostry Elżbiety. Mieszkają tu panie, które straciły wzrok. Każdej siostrze dyrektor Domu Pomocy Społecznej zależy na tym, by pensjonariuszki były aktywne i coś ciekawego robiły w swoim życiu.
Dyrektor – siostra Pia Ewa Gumińska zaprasza nas do „Domu Nadziei” w Żułowie, który jest nowoczesny dzięki zrealizowanemu projektowi „Żyjmy piękniej i bardziej aktywnie w naszym domu w Żułowie” zrealizowanemu w ramach szwajcarsko-polskiego programu współpracy.
To bardzo dobry przykład jak można zatroszczyć się o niepełnosprawnych i postarać się by chociaż na horyzoncie widać było kolory życia.
W programie poznamy przedsiębiorczą siostrę zakonną Ewę Gumińską (siostra Pia) dyrektorkę Domu Pomocy Społecznej w Żułowie, która dla podopiecznych czyni świat bardziej kolorowym. Ponadto w programie udział wezmą: Maria Choma, Danuta Bałka-Kozłowska, Tomasz Stafijowski i Małgorzata Mądry zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.
Realizacja akustyczna reportażu: Jarosław Gołofit.
Na „Kalejdoskop regionalny” w sobotę tuż po godzinie 11.00, zaprasza Czesława Borowik.
„Kalejdoskop regionalny”: Nagrania do reportażu „Kolory na linii horyzontu”, fot. nadesłane