Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych: 3 medale zawodników z Tomaszowa

Trzy medale – dwa złoty i jeden brązowy – zdobyli zawodnicy z Tomaszowa Lubelskiego, którzy startowali w na Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Austrii.

W imprezie wzięło udział 2700 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną ze 106 państw. Polska była reprezentowana przez 46 sportowców, którzy startowali w pięciu dyscyplinach sportowych: narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, biegu na rakietach śnieżnych, łyżwiarstwie szybkim i  hokeju halowym.

Lubelszczyznę reprezentowało dwoje biegaczy – Aleksandra Rejter i Robert Poniatowski, a towarzyszyła im trenerka Ewelina Mróz. Aleksandra  Rejter zdobyła złoto i zajęła 4. miejsce, a Robert Poniatowski wywalczył złoty i brązowy medal.