Wszystko o mózgu. KUL zaprasza

mozg 2

Jak funkcjonuje nasz mózg, czy komputer może odczytać nasze myśli i dlaczego człowiek myśli? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy spotkań zorganizowanych w ramach Światowego Tygodnia Mózgu.

W Lublinie w Centrum Transferu Wiedzy KUL odbywają się prezentacje przedstawiające najciekawsze wyniki badań w obszarze neuronauki i kognitywistyki.

– Badania prowadzone przez dr Pawła Augustynowicza z UMCS-u, miały wykazać czy istnieją uwarunkowania neurogenetyczne podejmowania decyzji finansowych. – Badania dotyczyły postrzegania ryzyka przez ludzi, obdarzonych tzw. „genem ryzyka”. W naszych badaniach nie potwierdziło się jednak, że te osoby mogą podejmować bardziej ryzykowne decyzje.

– Mózg skrywa jeszcze przed naukowcami wiele tajemnic – mówi jedna z organizatorek wydarzenia, dr Emilia Zabielska-Mendyk. – Badacze wskazują na strukturę, jaką jest przedmurze i jej szczególną rolę w powstawaniu świadomości. Występuje ona nie tylko u ludzi, ale także u zwierząt.

Wykłady otwarte w ramach Światowego Tygodnia Mózgu odbywają się codziennie o 17:30 (do piątku) w Centrum Transferu Wiedzy KUL przy ulicy Radziszewskiego 7. Wstęp jest wolny.
SzyK

Program Światowego Tygodnia Mózgu w Lublinie

15.03 ŚRODA (sala: CTW – 408)
prof. dr hab. Piotr Francuz (KUL)
Piękno zoperacjonalizowane. Studium z zakresu neuroestetyki

16.03 CZWARTEK (sala: CTW – 408)
mgr Marta Jaśkiewicz (KUL)
Czy słyszysz gdy nie słuchasz? O przetwarzaniu reguł syntaktyki w muzyce

17.03 PIĄTEK (sala: CTW – 408)
dr Paweł Stróżak i dr Emilia Zabielska-Mendyk (KUL)
Jak mózg tworzy świadomość?

Exit mobile version