Trzy medale lubelskich karateków

karate 11

Sukcesem zakończył się start lubelskich zawodników w mistrzostwach Polski okinawa shorinryu karate, które odbyły się  w Warszawie. Nasi karetecy zdobyli 3 medale.
Największy sukces  odniósł Karol Krzeszowiec, który zajął drugie miejsce w konkurencji shuyowaza kumite (walk) w kategorii wiekowej 18-21 lat. Brązowy medal w tej samej konkurencji, ale w  kategorii 22-39 lat, zdobył Artur Kowalski.
Również trzecie miejsce zajęła drużyna: Oskar Jakóbczyk, Igor Prażmo, Igor Zbiczak w kata kumiwaza, czyli interpretacji układu w grupie wiekowej do 11 lat .

Wysokie lokaty w układach w swoich kategoriach zajęli również Emilia Ożga, Maciej Oziębło oraz Iza Mróz. Zawodnicy reprezentowali dwa  lubelskie kluby: Akademię Karate Okinawa Shorinryu oraz Lubelską Akademię Sportu. Trenerem wszystkich zawodników jest Marcin Frelich.