Kolejne trzy medale lubelskich pływaków

umcs 2

Trzy medale zdobyli reprezentanci AZS-u UMCS-u Lublin w drugim dniu pływackich mistrzostw Polski, które odbywają się na pływalni Aqua Lublin.

Po raz drugi w zawodach na najwyższym stopniu podium stanął Jan Świtkowski, który w wyścigu na 200m stylem dowolnym pobił rekord życiowy i czasem 1:46.91 ponownie wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Brązowy medal na 100 m stylem grzbietowym wywalczyła Ludwika Szynal. Poza zasięgiem naszej reprezentantki były zawodniczki Juvenii Wrocław: Alicja Tchórz i Klaudia Naziębło.

Także na najniższym stopniu podium – na 50m klasykiem – stanęła Zuzanna Chwadeczko.

Ozdobą dnia były wyścigi sztafet 4 razy100 metrów stylem dowolnym kobiet i mężczyzn. W obu konkurencjach padły rekordy Polski. Wśród kobiet czasem 3:47.43 wygrała Juvenia Wrocław, a wśród mężczyzn triumfowali pływacy MKP Szczecin, finiszując z czasem 3:19.13.