Lubelskie zapaśniczki najlepsze na olimpiadzie

zapasy 9

Lubelskie wygrało klasyfikację województw w zakończonych w Drzonkowie zawodach ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w zapasach kobiet. Reprezentantki naszego województwa zdobyły – siedem medali – 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęły zapaśniczki Suplesu Kraśnik – Marta Gruszkiewicz w wadze do 43 kg i Klaudia Czyzio do 49 kg oraz Patrycja Dudek z Cementu Gryfa Chełm w kategorii do 60 kg. Srebrne medale wywalczyły w swoich wagach: Katarzyna Jargieła z LUKS-u Stróża i Wioleta Giers z Cementu, a brązowe: Karolina Gryczon z Armat Stoczek Łukowski i Zuzanna Wólczyńska z Suplesu.

W punktacji klubowej Suples został sklasyfikowany na drugim miejscu, a Cement Gryf na trzecim.