Mistrzostwa Polski: Cztery medale naszych pływaków

img 5904 7

Cztery medale – 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy – zdobyli pływacy AZS-u UMCS-u w pierwszym dniu mistrzostw Polski, które rozpoczęły się w Lublinie.

Jan Świtkowski w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym czasem 1 min. 56,03 sek. Nie tylko zdobył złoty krążek, ale i wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Budapeszcie. W porannych eliminacjach popłynął jeszcze szybciej.

Najciekawszym wydarzeniem pierwszego dnia mistrzostw Polski w pływaniu był wyścig na 50 metrów stylem dowolnym mężczyzn. Aż czterech płynących w nim zawodników uzyskało wyniki lepsze od minimum na mistrzostwa świata w Budapeszcie. Wygrał Paweł Juraszek z MKS-u Dzierżoniów, który czasem 21,68 sek. ustanowił rekord Polski.

Wielokrotny zwycięzca tego dystansu Konrad Czerniak z AZS-u UMCS-u Lublin był tym razem drugi.

Z kolei brązowy medal na 200 m grzbietem wywalczyła Ludwika Szynal.

Wreszcie drugi złoty medal zdobyła sztafeta lubelskich akademiczek 4×200 m stylem dowolnym w składzie: Kamila Andrzejewska, Julia Adamczyk, Wiktoria Czarnecka i Ewa Osiniak.

W piątek drugi dzień zawodów. Początek porannych eliminacji o 9.00.