Mistrzostwa Polski w pływaniu w Lublinie: AZS UMCS najlepszy w punktacji drużynowej

azs 2

AZS UMCS triumfował w punktacji drużynowej mistrzostw Polski w pływaniu zakończonych w Lublinie. W trakcie czterodniowej rywalizacji reprezentanci tego klubu wywalczyli 12 medali – 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe.

Aż czterokrotnie na podium stawał Jan Świtkowski. W ostatnim dniu zawodów zdobył srebro na 100 m stylem dowolnym. Wcześniej wywalczył trzy złote medale. Najcenniejszy krążek zdobył w niedzielę Konrad Czerniak, który był najszybszy na 50 m stylem motylkowym  Obaj pływacy AZS-u uzyskali minima na mistrzostwa świata i to na czterech dystansach.

W niedzielę srebrny medal zdobyła jeszcze sztafeta 4×100 m stylem zmiennym kobiet w składzie: Ludwika Szynal, Wiktoria Czarnecka, Wiktoria Samuła i Ewa Osiniak.