MKS Selgros bez medalu

wszu2864

Bez medalu zakończyły sezon piłkarki ręczne MKS-u Selgros Lublin. W ostatnim meczu zremisowały w Elblągu z tamtejszym Startem 26:26, a tylko wygrana dawała im brązowy medal.

Lubelski zespół przegrywał przez całe spotkanie, w drugiej połowie w 41 minucie nawet aż 15:22. W końcówce spotkania lublinianki odrobiły straty, ale zdołały tylko doprowadzić do remisu.

MKS zakończył rozgrywki na czwartym miejscu. O rozczarowaniu mówiła po meczu w Elblągu –  Agnieszka Kowalska – jedna z czterech zawodniczek, które ze względów zdrowotnych nie mogły wystąpić w tym spotkaniu. – Kibice są rozczarowani, my jesteśmy rozczarowane. Ale taki jest sport, nie zawsze się wygrywa. Dziewczyny walczyły, ile mogły. Widziałam, że dawały z siebie wszystko.

Lubelski zespół nie zdobył medalu mistrzostw Polski po raz pierwszy od 1994 roku. Wtedy też zakończył sezon na czwartym miejscu, ale wówczas drużyna była beniaminkiem ekstraklasy.