Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Lubelscy zapaśnicy najlepsi

medals 1622902 960 720 11

Lubelskie wygrało klasyfikację województw rozegranych w Drzonkowie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. Reprezentanci naszego regionu wywalczyli 12 medali – 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Karol Czegus z Suplesu Kraśnik w kategorii do 63 kg, Ernest Dorosz z Zapasów Włodawa do 76 kg, Kamil Sykuła z LMKS-u Krasnystaw w wadze do 85 kg i Jakub Antoszewski z Agrosu Zamość do 100 kg.

Srebrne medale w swoich kategoriach zdobyli: Klaudiusz Pachuta  i Jakub Chmielewski z Iskry Spiczyn oraz Paweł Sadowski z Zapasów Włodawa.

Brązowe krążki wywalczyli: Jakub Dwornikiewicz i Maksym Koshelevych z Suplesu, Ernest Kopeć i Maciej Smyk z LMKS-u Krasnystaw oraz Konrad Wójcik z Iskry.

W punktacji klubowej Suples Kraśnik zajął 2 miejsce, LMKS Krasnystaw był czwarty, Iskra Spiczyn piąta, a Zapasy Włodawa zostały sklasyfikowane na szóstej pozycji.