Rafał Czarnecki wygrał 5. Maraton Lubelski

pm maraton33

Rafał Czarnecki z Bliżyna był dziś najszybszy na trasie V. Maratonu Lubelskiego. Trasę o długości 42 kilometrów 195 metrów pokonał w czasie 2 godzin 37 minut 28 sekund i wpadł na metę nie okazując żadnego zmęczenia.

– Taki był cel, żeby nie forsować tempa. To nie jest trasa, żeby swoje życiówki poprawiać. Czas słaby na moje możliwości, ale taka była taktyka – powiedział Radiu Lublin zwycięzca.

Drugi na mecie, Bartosz Ceberak z Lubartowa, był wolniejszy o niespełna 3 minuty. Jako pierwsza z kobiet finiszowała Magda Kłoda z Lublina.

– Zdawałam sobie sprawę, że jest to trudna trasa. Biegło mi się fantastycznie – zaznacza Kłoda.

Triumfatorzy 5. Maratonu Lubelskiego zwyciężyli także przed rokiem. Organizatorzy wyznaczyli limit czasowy biegu – 6 godzin. Tak więc rywalizacja zakończy się około 15.00.

Do tegorocznego maratonu ulicami Lublina wystartowało prawie 700 biegaczy. Ukończyło gp 601 osób.

Oprócz tego ponad 400 osób wystartowało w biegu Koziołka na dystansie 10 km. Wygrali go:  Alena Shumik z Brześcia i Tomasz Mydlak z Agrosu Chełm.