PKP pomoże stworzyć na KUL-u cyberbezpieczeństwo

pkp 4

Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie nawiązał współpracę ze spółką PKP Informatyka. Dzięki temu za kilka lat na rynku pracy pojawią się nowi specjaliści.

Na mocy podpisanego listu intencyjnego obie placówki będą współpracować na płaszczyźnie edukacyjnej, naukowej. Zamierzają też wspólnie realizować projekty międzynarodowe. Głównym celem porozumienia jest przygotowanie na KUL-u nowego kierunku – cyberbezpieczeństwo na studiach I stopnia oraz podyplomowych. Kierunek miałby w sposób nowatorski kształcić specjalistów z zakresu bezpieczeństwa IT. 

Jego utworzenie ma być finansowane z zewnętrznego grantu. Absolwenci nowego kierunku mogliby odbywać staże i praktyki zawodowe oraz znaleźć zatrudnienie w kolejowej spółce.

W dalszej perspektywie współpraca mogłaby objąć budowę laboratorium oraz inkubatora  cyberbezpieczeństwa, edukację w zakresie bezpieczeństwa sieciowego wśród dzieci i osób starszych, poprzez wykorzystanie Uniwersytetu Otwartego KUL czy uruchomienie projektu badawczego.

List podpisali rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński i prezes zarządu spółki PKP Informatyka Tomasz Miszczuk.

DaCh

Fot. www.kul.pl

Exit mobile version