Polscy piłkarze zremisowali w Lublinie ze Szwecją

2017061921455378406 resized 0 3

Polscy piłkarze zdobyli pierwszy punkt w młodzieżowych mistrzostwach Europy do lat 21, które odbywają się w naszym kraju. W drugim występie w turnieju na Arenie Lublin biało-czerwoni zremisowali ze Szwecją 2:2.

– To był szalony mecz. Wychodzimy na prowadzenie – strzelają nam dwie bramki do przerwy. Wychodzimy na drugą połowę – gramy lepiej – stwierdził kapitan naszej drużyny, Tomasz Kędziora.

Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Łukasz Moneta w 6.  i Dawid Kownacki w 90 min. z rzutu karnego. Z kolei gole dla  Szwecji strzelili Strandberg w 36. i Larsson w 41 min.

Trener polskiej drużyny – Marcin Dorna podkreślił zaangażowanie swoich podopiecznych. – Charakter i wiara sprawiły, że doprowadziliśmy do remisu – powiedział reporterowi Radia Lublin.

W drugim meczu tej grupy Anglia wygrała w Kielcach ze Słowacją 2:1. Po dwóch seriach spotkań w tabeli prowadzi Anglia z 4 punktami. Drugie miejsce zajmuje Słowacja – 3 punkty, trzecie Szwecja – 2 punkty, a ostatnie Polska – z 1 punktem.

W czwartek na zakończenie fazy grupowej w Kielcach Polska zagra z Anglią, a w Lublinie Szwecja ze Słowacją.

Polacy aby  awansować do półfinału muszą wygrać z Anglikami różnicą przynajmniej dwóch goli  i  liczyć remis w meczu Szwecja – Słowacja.