Uczelnie powinny zapewnić kompetencje jutra

dsc 0123 2

Na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyła się naukowo-biznesowa konferencja pod tytułem „Wsparcie dla biznesu – potrzeby, oczekiwania, możliwości – dialog dla kompetencji jutra”.

– Będziemy starali się ukierunkować zarówno przedsiębiorców, jak i studentów na co w obecnych czasach powinni zwracać uwagę – mówi współorganizator wydarzenia stwierdził Michał Smaga z Lubelskiej Fundacji Wspierania Biznesu. – Przede wszystkim chodzi o odpowiedni dobór kierunków kształcenia. Tu liczymy na współpracę uczelni, grona profesorów, naukowców, którzy pomogą nam wesprzeć starania o to, aby kierunki lub program nauczania został zreformowany w takiej formie, aby odpowiadał pracodawcom – dodaje.

– W czasie toku studiów trzeba przekazywać wiedzę i uświadamiać studentom to, że na rynku pracy najlepiej radzą sobie osoby, które odznaczają się takimi cechami, jak otwartość czy przedsiębiorczość – podkreśla prezes firmy Aliplast Sp. z o. o. Jan Kidaj.  

– Myślę, że najlepszą nauką praktyczną byłaby duża współpraca z lubelskimi przedsiębiorstwami, aby te praktyki nie były tylko teoretyczne. Chodzi o to, żeby przedsiębiorcy mieli istotny wpływ na program takich praktyk – zaznacza Grzegorz Lubaś z RF Medical.

– Dzisiaj chciałbym powiedzieć o naszym wydziale. Pokazać, że można studiować u nas między innymi kognitywistykę – mówi Andrzej Kapusta z Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Jednym z celów konferencji była próba znalezienia sposobu na zatrzymanie migracji przedsiębiorców i pracowników z miasta.

LilKa

Fot. Weronika Pawlak

Exit mobile version