poniedziałek, 22 stycznia 2024
ARCHIWUM - Radio Lublin S.A.

ARCHIWUM RADIO LUBLIN

ARCHIWUM - Radio Lublin S.A.
  • ARCHIWUM
  • KATEGORIE
  • TAGI
  • RADIO LUBLIN
ARCHIWUM - Radio Lublin S.A.
Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
Strona Główna Wiadomości Lublin

Budżet Obywatelski w Lublinie: 120 projektów przeszło ocenę formalną

18 lipca 2017 / 18:15
A A
Udostępnij na FacebookUdostępnij na TwitterKod QR

Urząd Miasta Lublin ujawnił listę projektów, które przeszły ocenę formalną w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Dzięki niemu mieszkańcy Lublina mogą zmienić swoje najbliższe otoczenie.

120 projektów przeszło ocenę formalną w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Lublina zgłosili ich jednak blisko 150. Te, które odpadły, zawierały błędy formalne. Chodzi na przykład o propozycje zmian, gdzie miasto nie może prowadzić żadnych działań, czy takie obszary, które przeznaczono na inne inwestycje i nie można już tego zmienić. W tegorocznym Budżecie Obywatelskim do wydania jest blisko 15 milionów złotych.

– Projekty zgłoszone przez mieszkańców tak naprawdę nie odbiegają od projektów, które już wpływały do nas w latach ubiegłych – mówi Piotr Choroś z Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin. – Duża część to projekty inwestycyjne, dotyczące chociażby remontów dróg osiedlowych, chodników, ale są też takie projekty, które są projektami miękkimi, czyli związanymi z aktywnością – czy to sportową, czy kulturalną. Lubelski Budżet Obywatelski w dużej części tym się różni od budżetów w innych miastach, że te miękkie projekty są i wygrywają.

Tegoroczna edycja przewiduje nieco inny podział pieniędzy niż dotychczas. Na realizację dużych projektów przeznaczono 6 milionów złotych, na małe natomiast – 9 milionów. Miasto gwarantuje też 150 tysięcy złotych dla każdej z dzielnic, jeżeli w wyniku głosowania na danej dzielnicy nie wygra żaden projekt. Warunek jest tylko jeden – trzeba go po prostu zgłosić.

– Budżet Obywatelski jest nam bardzo potrzebny, a wnioski składane przez mieszkańców zmieniają się – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk. – To, co trzeba podkreślić, to po pierwsze duża dojrzałość tych projektów. Uczymy się przedstawiać te projekty w takiej formie, że są one bliższe i rzeczywistych wartości kosztorysowych i trafiają w potrzeby mieszkańców. Niektóre znakomicie wkomponowują się w naszą strategię. Warto też podkreślać, że te projekty na łączną kwotę blisko 80 milionów złotych pokazują, jak duże jest zapotrzebowanie na realizację takiego programu wsparcia.

Głosowanie na poszczególne projekty rozpocznie się w drugiej połowie września. Głosy można oddawać w dwojaki sposób.

– Głosujemy w sposób tradycyjny, czyli na papierze – mówi Piotr Choroś. – Polega to na tym, że pobieramy kartę do głosowania w jednym z punktów do głosowania. Głównie są to Biura Obsługi Mieszkańców, ale także część filii bibliotek. Możemy przyjść do takiego punktu z wypełnioną kartą papierową, oddać ją i pokazać dokument tożsamości. To jest odnotowywane w systemie przez pracownika. Można też głosować w sposób elektroniczny – logując się na stronie i wskazując maksymalnie dwa projekty, jeden mały i jeden duży.

Projekty, które zostaną wybrane podczas głosowania będą realizowane w przyszłym roku. Głosowanie rozpocznie się w drugiej połowie września, a zakończy 10 października.

Projektów, które nie przeszły weryfikacji jest blisko 30. Ich autorzy przez tydzień mogą złożyć odwołanie od decyzji urzędników. Odwołania można wysyłać pod adres: obywatelski@lublin.eu 

Pełna lista projektów, które przeszły ocenę formalną dostępna jest na stronie lublin.eu.

MaTo (opr. DySzcz)

Fot. Tomasz Maczulski

120 projektów przeszło ocenę formalną
Odtwarzacz plików dźwiękowych
00:00
00:00
00:00
Używaj strzałek do góry/do dołu aby zwiększyć lub zmniejszyć głośność.
1. 120 projektów przeszło ocenę formalną
2:54
Następna wiadomość

Kolonia Grodysławice: mieszkańcy szukają nazwy dla dębu

SZUKAJ

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki

Podobne

  • Akademicki Budżet Partycypacyjny: ostatni moment na oddanie głosu
  • Rozwój Lubelszczyzny ze środków unijnych. Konferencja samorządowców w Urszulinie
  • „To najtrudniejszy budżet w historii miasta”. Lubelscy radni zagłosowali
  • W Lublinie o usprawnieniu procedur na przejściach granicznych. Mają być prostsze i szybsze [ZDJĘCIA]
  • Jak budować karierę? „Akcja Inspiracja” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Radio Lublin S.A.
ul. Obrońców Pokoju 2
20-030 Lublin
tel. 801 501 022 / 81 53 64 200
e-mail: poczta@radiolublin.pl

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Radio Lublin S.A.

Brak wyników
Pokaż wszystkie wyniki
  • ARCHIWUM
  • KATEGORIE
  • TAGI
  • RADIO LUBLIN
Ta witryna wykorzystuje cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności.
Skip to content
Open toolbar Narzędzia ułatwień

Narzędzia ułatwień

  • Powiększ tekstPowiększ tekst
  • Zmniejsz tekstZmniejsz tekst
  • KontrastKontrast
  • NegatywNegatyw
  • Podkreśl linkiPodkreśl linki
  • Czcionka alternatywnaCzcionka alternatywna
  • Reset Reset