Górnik na inaugurację rozbity przez beniamika

bonin

Na inaugurację rozgrywek I ligi Górnik Łęczna przegrał na wyjeździe 0:3 z tegorocznym beniaminkiem Odrą Opole.

Górnicy pierwszą bramkę stracili już w 18. min. po strzale Mateusza Perońskiego. Do przerwy było 0:2, bowiem w 42 min. rzut karny wykorzystał Marcin Wodecki. Po zmianie stron piłkarze z Łęcznej próbowali atakować, ale bezskutecznie. Wynik spotkania w 64 min. ustalił Marek Gancarczyk.

Trener górnika Tomasz Kafarski po meczu nie był w najlepszym nastroju. – Jednak jestem zadowolony z wielu elementów naszej gry. Pracowaliśmy ze sobą trzy tygodnie i to, co pokazaliśmy II połowie, pomijając brak skuteczności, to jest coś, na czym będziemy nasze morale.

Za tydzień Górnik u siebie zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec, które na inaugurację ligi przegrało z Olimpią Grudziądz 0:1.