Patryk Kamiński bez medalu

1259920

Patryk Kamiński z Cementu Gryfa Chełm nie wywalczył medalu podczas zapaśniczych mistrzostw Europy juniorów w Dortmundzie. W ostatnim dniu zawodów startujący w stylu klasycznym w wadze do 120 kilogramów Polak rozpoczął rywalizację od starcia z faworyzowanym Rosjaninem Gerogiim Gadzhinovem. Rywal okazał się lepszy zwyciężając 4:1. Ponieważ Rosjanin dotarł do finału Kamiński miał szansę powalczyć o brązowy medal. Przegrał jednak repasażowy pojedynek z reprezentującym Finlandię Konstą Maeenpaeae 2:3.

Mistrzostwa w Dortmundzie biało-czerwoni zakończyli z dorobkiem czterech medali. Dwa z nich zdobyły zapaśniczki Suplesu Kraśnik. Srebro wywalczyła Aleksandra Wólczyńska w wadze do 63 kilogramów, a brąz w kategorii do 44 kilogramów zdobyła Beata Kośla.