Sparingowe przegrane Górnika i Motoru

gornik2

Dwie porażki drużyn z naszego regionu w przedsezonowych sparingach. Swoje mecze przegrały: Górnik Łęczna i Motor Lublin.

Górnik Łęczna przegrał z Pogonią Siedlce 1:2 w meczu sparingowym. Gola dla zielono-czarnych zdobył Dariusz Jarecki.

Poza nim  od pierwszej minuty grali: Sergiusz Prusak, Arkadiusz Kasperkiewicz, Przemysław Pitry, Paweł Sasin, Łukasz Tymiński, Grzegorz Bonin, Patryk Szysz i trzech zawodników testowanych.

Ponownie na ławce trenerskiej zespołu z Łęcznej zasiadł Maciej Grzywa, który w Akademii Piłki Nożnej Górnika pracuje z młodzieżą.

Był to czwarty mecz kontrolny łęcznian tego lata. Najpierw wygrali z Polesiem Kock 4:1, a potem doznali porażek 0:1 z Wisłą Płock i 1:5 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Blado wypadł pierwszy sparing Motoru Lublin, który we wtorek rozpoczął przygotowania do nowego sezonu III ligi. Podopieczni trenera Marcina Sasala na boisku w Suskowoli przegrali z Radomiakiem 0:2.

W wyjściowej jedenastce lubelskiej drużyny zagrali: Paweł Socha, Marcin Michota, Julien Tadrowski, Artur Gieraga, Patryk Słotwiński, Paweł Kaczmarek, Tomasz Tymosiak, Szymon Kamiński, Kamil Majkowski, Kamil Oziemczuk i Michał Paluch. Do przerwy Motor przegywał 0:1.

Po przerwie trener Marcin Sasal dokonał wielu zmian, a swoją szansę występu dostali: Piotr Piotrowski, Przemysław Szkatuła, Radosław Kursa, Mateusz Chyła, Bartłomiej Tkaczuk, Kamil Cholerzyński, Konrad Nowak, Dmytro Kozban oraz trzej zawodnicy testowani.

W środę piłkarze Motoru rozegrają kolejny sparing, a ich przeciwnikiem będzie pierwszoligowy Górnik Łęczna.