Suwałki: 6 medali dla reprezentantów Lubelszczyzny

departure 2405991 960 720 2

Sześć medali wywalczyli reprezentanci regionu podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 23, które odbyły się w Suwałkach.

Multimedalistą imprezy został Dominik Kopeć z Agrosu Zamość, który do wczorajszego złota w biegu na 100 metrów (10.38 sekund) dorzucił dziś złoty medal na dystansie 200 metrów (21.63 sekund) oraz złoty medal w sztafecie 4×100 metrów (41.82 sekund). Skład zwycięskiej sztafety uzupełnili: Dawid Muzyczuk, Cezary Mirosław i Marcin Talacha.

Brązowy medal na w sprincie na 100 metrów kobiet wywalczyła też inna przedstawicielka Agrosu Zamość, Magdalena Wronka (11.89 sekund), która przegrała z Kamilą Cibą z OŚ AZS Poznań (11.62 sekund) i Ewą Ochocką z KS AZS AWF Wrocław (11.78 sekund).

Ponadto srebrny medal w biegu na 5000 metrów zdobyła Weronika Pyzik ze Znicza Biłgoraj finiszująca w czasie 17:11.08. Lepsza od niej była Aleksandra Hołda z AZSu AWF Warszawa (17:10.10).

Brąz w skoku wzwyż przypadł Bartłomiejowi Bedeniczukowi z AZSu AWF Biała Podlaska, który zaliczył wysokość 2 metrów 04 centymetrów. Wygrał Norbert Kobielski z MKSu Inowrocław przed Igorem Kopalą z CWKS Resovia Rzeszów.

W klasyfikacji drużynowej Agros Zamość zajął 6. miejsce, 29. był Znicz Biłgoraj, a 38. AZS AWF Biała Podlaska.