Lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Londynie. Brąz dla polskiej sztafety

departure 2405991 960 720

Reprezentantki Polski zdobyły brązowy medal w sztafecie 4 x 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. Polki, biegnące w składzie Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska i Justyna Święty, ukończyły bieg w najlepszym swoim czasie w tym sezonie – 3 minuty 25 sekund 41 setnych.

Mistrzyniami świata zostały Amerykanki, zwyciężyły z najlepszym wynikiem tegorocznym wynikiem na świecie – 3:19.02. Drugie miejsce zajęły Brytyjki. Nie ukończyły sztafety Jamajki, jedne z kandydatek do podium MŚ w Londynie. Biegnąca na drugiej zmianie zawodniczka w połowie dystansu doznała kontuzji. Z kolei reprezentanci Polski zajęli siódme miejsce w sztafecie 4 x 400 m. Polacy zakończyli tym samym rywalizację w mistrzostwach świata w Londynie z dorobkiem ośmiu medali: dwa złote w rzucie młotem wywalczyli Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, dwa srebrne – Adam Kszczot w biegu na 800 m i Piotr Lisek w skoku o tyczce, a cztery brązowe zdobyli: Malwina Kopron i Wojciech Nowicki w rzucie młotem, Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, no i sztafeta kobieca 4x400m