Motor rozbił Karpaty 5:0

chelmianka

Piątą kolejkę spotkań rozegrali piłkarze III ligi. Motor Lublin na lubelskiej Arenie rozgromił Karpaty Krosno 5:0. Na listę strzelców wpisali się: Artur Gieraga  (8 minuta rzut karny), Patryk Kołodziej (25 min. trafienie samobójcze), Igor Korczakowski (43 min.), Dmytro Kozban (52 min.), Szymon Rak (90 min.).

W kolejnym meczu III ligi piłkarskiej Chełmianka na własnym boisku przegrała ze Stalą Rzeszów 1:2.
W pierwszej połowie goście wyglądali lepiej, grali składniej i mieli więcej strzeleckich sytuacji. Pod koniec pierwszej odsłony dwukrotnie obili poprzeczkę bramki gospodarzy, ale do szatni schodzili przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron inicjatywę przejęli biało-zieloni. Grali więcej skrzydłami i to przyniosło efekt. W 59 minucie meczu dokładnym dośrodkowaniem z okolic linii bocznej popisał się Przemysław Koszel, wrzucając piłkę idealnie na nabiegającego Huberta Kotowicza, który z piątego metra wpakował futbolówkę do siatki.

W 70 minucie spotkania po strzale głową Piotra Prędoty było 1:1, a w 81 minucie samobójczym trafieniem zwycięstwo dał Stali Michał Maliszewski, który próbował przeciąć dośrodkowanie i głową niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. – Do straty tych dwóch bramek doprowadziła nasza niekonsekwencja – uważa strzelec jedynego gola dla Chełmianki.
Piłkarze z Chełma jeszcze próbowała wyrównać, jeden ze strzałów trafił nawet w słupek, ale zabrakło im szczęścia.

W innych meczach drużyn z naszego regionu: Orlęta Radzyń Podlaski bezbramkowo zremisowały z Wiślanami Jaśkowice, zaś Avia Świdnik (z nowym trenerem Tadeuszem Łapą) przegrała z Sołą Oświęcim 1:2, a Podlasie Biała Podlaska pokonało JKS Jarosław 3:1.