Porażka Budowlanych Lublin

budoiw

Nie udało się sprawić niespodzianki i wygrać z kandydatem do tytułu mistrza Polski rugbystom Budowlanych Lublin. W pierwszym meczu rundy rewanżowej podopieczni trenera Stanisława Więciorka przegrali z Ogniwem Sopot 10:17. Po 5 punktów zdobyli: Oleksii Novikov i Artem Kulyk.

Lubelski zespół objął prowadzenie 3:0, ale goście po przyłożeniu z podwyższenia do przerwy prowadzili 7:3. W drugiej połowie powiększyli nawet różnicę do stanu 12:3, ale gospodarze nie rezygnowali i zmniejszyli stratę do dwóch punktów. W ostatniej akcji meczu wychowanek Budowlanych, aktualnie występujący w drużynie z Trójmiasta, Stanisław Powała-Niedźwiecki, zdobył trzecie przyłożenie dla gości i przesądził o wyniku.

Budowlani w nagrodę za ambitną i długimi okresami dobrą grę, otrzymali jeden punkt bonusowy za porażkę siedmioma punktami.