Wisła wreszcie wygrała u siebie

pm wisla09 2

Piłkarze Wisły Puławy przełamali trwającą niemal dziesięć miesięcy klątwę własnego stadionu i w meczu 3. kolejki II ligi piłkarskiej wygrali z Legionovią Legonowo 2:1.

Wynik spotkania został ustalony w pierwszej połowie. Gole dla gospodarzy zdobyli w 26 i 28 minucie spotkania Arkadiusz Maksymiuk i Irakli Meschia. W 34 minucie honorową bramkę dla gości strzelił Grzegorz Mazurek.

Wynik cieszy trenera Wisły Adama Buczka. – Na początku strzeliliśmy dwie bramki i wydawało się, że ten mecz jest spokojny. Ale chyba stwierdziliśmy, że za spokojny i sami dołożyliśmy sobie atrakcji. Ale dzisiaj jest to dla nas tak naprawdę mało istotne, bo pamiętam spotkania, gdzie pięknie graliśmy, stwarzaliśmy sytuacje, a przegrywaliśmy.

W pozostałych sobotnich meczach 3. kolejki II ligi: GKS 1962 Jastrzębie bezbramkowo zremisował z Błękitnymi Stargard Szczeciński, Znicz Pruszków pokonał Gryf Wejherowo 3:2, a Garbarnia Kraków zwyciężyła Siarkę Tarnobrzeg 3:1.

W tabeli z kompletem 9 punktów prowadzą Radomiak i Warta. Wisła Puławy jest dwunasta.