MŚ: Polska pokonała Kazachstan!

soccer 1859046 960 720 5

Szósta wygrana Polaków w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata. W Warszawie biało-czerwoni wygrali z Kazachstanem 3:0 (1:0) w meczu 8. kolejki grupy E. Gole strzelili: Arkadiusz Milik w 11. minucie, Kamil Glik w 74. minucie i Robert Lewandowski z rzutu karnego w 86. minucie.

Nasza drużyna powinna wygrać jeszcze wyżej, ale w 72. minucie sędzia nie zauważył, że piłka przekroczyła linię bramkową po uderzeniu Lewandowskiego z rzutu wolnego.

Reprezentacja Polski prowadzi w tabeli. Podopieczni Adama Nawałki zgromadzili 19 punktów i o trzy punkty wyprzedzają Danię oraz Czarnogórę. 9 punktów mają Rumuni, 6 – Ormianie, a 2 – Kazachowie. Na mistrzostwa pojadą zwycięzcy grup, a osiem najlepszych zespołów z drugich miejsc wystąpi w barażach. Do końca eliminacji pozostały dwie kolejki.