W Lublinie dobiega końca międzynarodowa konferencja Radio Relations. Przez trzy dni dziennikarze i radioznawcy z całego świata dyskutowali o współczesnych problemach i przyszłości radia.
– To, co zdominowało w tym roku konferencję, to radio on-line – mówi dr hab. Urszula Doliwa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. – Chodzi o podcasty, nowe technologie, sposoby radzenia sobie w niełatwym dla radia środowisku cyfrowym.
Zdaniem dr hab. Grażyny Stachyry z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, głos polskich badaczy w tym gremium liczy się coraz bardziej. – Jesteśmy postrzegani jako dobry ośrodek z bardzo dobrymi badaniami. Mamy swój głos, z którym pozostali badacze się liczą. Myślę, że naszą rolą jest też edukowanie naukowców z innych krajów, bo przecież mamy czym się popisać.
W konferencji wzięło udział około 80 osób, nie tylko z Europy, ale też i z Kanady, Brazylii czy Australii. Jej organizatorami były: Zakład Komunikacji Społecznej Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wraz z Polskim Radiem Lublin oraz Urzędem Miasta Lublin. Konferencja odbywała się pod szyldem Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Komunikacją i Edukacją (ECREA), zrzeszającego tysiące specjalistów z całego świata.
Poprzednie takie konferencje zostały zorganizowane m.in. w Londynie i w Madrycie.
Ta witryna wykorzystuje cookie. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Polityki prywatności. Rozumiem