Zmiany w lubelskiej fabryce cukierków

cuksy 01

Fabryka Cukierków „Pszczółka” zmienia się. Od lutego zakład działa w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublinie, dokąd przeniósł się z ulicy Krochmalnej.

– W nowoczesnej fabryce obok karmelków będą produkowane również cukierki czekoladowe – mówi prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” w Lublinie, Aleksander Batorski. – Nasza firma jest w tej chwili w trakcie olbrzymiej metamorfozy. Zmieniliśmy siedzibę, wybudowaliśmy nowy zakład, zakupiliśmy nowoczesne, wysokiej jakości linie produkcyjne i rozszerzamy portfolio. Jest to bardzo duży przełom. Wchodzimy w zupełnie nową kategorię słodyczy. Do tej pory opieraliśmy się głównie na karmelkach. Część była nadziewana, część twarda. Były jeszcze oblewane w czekoladzie. Teraz będziemy mieli produkty stricte czekoladowe, produkowane na najnowszych liniach o bardzo dużych wydajnościach. W tej chwili stajemy się firmą ogólnopolską, nie tylko regionalną. Zakładamy, że nasze nowe produkty przyjmą się na rynku i dołączymy do największych producentów słodyczy w Polsce.

– „Pszczółka” to nowoczesny zakład o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych, w tym część produkcyjno-magazynowa to ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych – mówi Paweł Filip, dyrektor „Pszczółki”. – W obecnej lokalizacji jesteśmy siedem razy więksi niż fabryka, która mieściła się na ul. Krochmalnej. Swoje produkty produkujemy na liniach światowych dostawców, liderów swojej branży. Liczba pracowników „Pszczółki” na dzień 28 czerwca 2014 roku, czyli dzień uzyskania zezwolenia na budowę fabryki, to 113 osób. 30 września 2016 roku firma zatrudniała 124 osoby. Od tego czasu zaczęliśmy zatrudnianie osób pod nową inwestycję. Obecnie firma zatrudnia 195 osób.

– W styczniu uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie naszego nowego obiektu i rozpoczęliśmy przywożenie i instalowanie maszyn – mówi Andrzej Łopacki, kierownik produkcji. – To było olbrzymie przedsięwzięcie. Do tego zakładu wjechało w krótkim czasie ponad 80 tirów.

– Jest to inwestycja w lubelskiej podstrefie strefy mieleckiej – mówi Mariusz Sagan z Wydziału Strategii Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin. – To ogromna inwestycja jak na realia strefy. Te wydatki inwestycyjne są jednymi z najwyższych w dziesięcioletniej historii lubelskiej podstrefy. To nasz wspólny sukces. Mamy się dzisiaj czym pochwalić przed Polską i Europą, zwłaszcza że jest to najnowocześniejsza tego typu fabryka w naszym kraju, jeśli nie w Europie.

Warto dodać, że Podstrefa Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec w tym miesiącu obchodzi swoje 10-lecie, natomiast Fabryka Cukierków „Pszczółka” istnieje już od 1952 roku.

MaK

Fot. Magdalena Kowalska

Exit mobile version