Zmienił się dojazd do Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” i miejscowego Parku Naukowo-Technologicznego. Dziś (25.10) w związku z budową trasy S12 w Puławach wprowadzono nową organizację ruchu .
Dla kierowców to dodatkowe minuty stania w korku. – Zwłaszcza w czasie godzin szczytu, czyli kiedy pracownicy właśnie dojeżdżają i wyjeżdżają z Zakładów Azotowych. Dodatkowo do ruchu włączają się tu samochody jeżdżące na trasie Żyrzyn-Puławy – mówią kierowcy.
– Przez najbliższe 4 miesiące kierowcy nie będą mogli korzystać z odcinka al. 1000-lecia Państwa Polskiego, czyli fragmentu od ronda turbinowego na skrzyżowaniu z al. Partyzantów i al. Żyrzyńską aż do mostu na Kurówce. Most ten zostanie rozebrany i przebudowany, by służył latami – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
– Kierowcy, jadący od al. Partyzantów, muszą teraz ruszyć drogą wojewódzką nr 824 do węzła Puławy-Wschód, przez rondo zjechać na drogę serwisową, pokonać fragment jezdni przyszłej drogi ekspresowej i potem tymczasowym łącznikiem dojechać do Azotów na wysokości bramy nr 5. Mogą też pojechać dalej do nowego węzła Azoty. Kierowcy jadący od strony mostu na Wiśle muszą wjechać na północną jezdnię przyszłej obwodnicy Puław, dojechać do węzła Puławy-Wschód, na rondzie zawrócić i wtedy będą mogli dojechać do Zakładów Azotowych – dodaje Nalewajko.
– To kolejna zmiana organizacji ruchu. Wciąż musimy się ich uczyć – przyznaje Marek Sieprawski z Działu Komunikacji Korporacyjnej Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy”. – Ta najnowsza wydłuży czas przyjazdu do pracy czy powrotu do domu. Spółka ma pomysły, jak temu zaradzić. W kwietniu tego roku pilotażowo wprowadziliśmy elastyczny czas pracy. Pracownicy jednozmianowi, którzy dotychczas sztywno pracowali od godz. 7.00 do 15.00, mają możliwość rozpoczynania pracy w godzinach 6.00 – 9.00 i kończyć w godz. 14.00 – 17.00. Sprawia to, że mogą przyjeżdżać o różnych porach. Nie ma sytuacji, że w jednym czasie 1000 osób wyjeżdża z Zakładów Azotowych – tłumaczy.
Część ograniczeń nie dotyczy pojazdów komunikacji miejskiej, czyli autobusów jadących od strony mostu na Wiśle. Mogą one zjeżdżać w kierunku Azotów na wysokości bramy nr 5.
ŁuG
Fot. gddkia.gov.pl / Łukasz Grabczak