Do Federacji Fantastyki FALKON dołączają fantastyczni goście.
Na tegorocznym Falkonie grono znamienitych osobowości reprezentować będą:
ANDRZEJ PILIPIUK
Na rynek weszły już pięćdziesiąt dwie książki podpisane jego nazwiskiem (w tym dziewiętnaście tomów cyklu „Pan Samochodzik”, pod którymi podpisał się pseudonimem: Tomasz Olszakowski). Ma na swoim koncie Nagrodę im. Janusza A. Zajdla oraz cztery nagrody Nautilusa. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania gawędziarz. Mówi o sobie, że jest „największym piewcą polskiej wsi od czasów Reymonta”. Twórca niezapomnianej postaci Jakuba Wędrowycza i niezliczonych opowiadań.
ANETA JADOWSKA
Doktor nauk humanistycznych, pisarka i publicystka, autorka serii o Dorze Wilk, miłośniczka popkultury. Debiutowała opowiadaniem „Kalejdoskop” na łamach „Science Fiction Fantasy i Horror” w 2004 roku, by na kilka lat zostawić literaturę dla pracy naukowej i doktoratu z polskiej literatury współczesnej. Wróciła na dobre na łamy literatury i fantastyki w 2012 roku, kiedy wydała swoją debiutancką powieść, „Złodzieja dusz”, pierwszą z sześciu tomów przygód policjantki-wiedźmy, Dory Wilk. Ukazały się już: „Bogowie muszą być szaleni”, „Zwycięzca bierze wszystko”, „Wszystko zostaje w rodzinie”, „Egzorcyzmy Dory Wilk” i „Na wojnie nie ma niewinnych”. Po nich nastąpiła seria szamańska – „Szamański blues” i „Szamańskie tango” – oraz seria o Nikicie, którą tworzą powieści „Dziewczyna z Dzielnicy Cudów” oraz „Akuszer bogów”. Jako że jest entuzjastyczną pracoholiczką, pracuje już nad kolejnymi projektami
MARCIN PRZYBYŁEK
Pisze fantastykę naukową i prowadzi prelekcje o nauce. Jego druga osobowość jest lekarzem i prowadzi treningi rozwoju osobowości w swojej firmie Hekson. Wyjadacz konwentowy. Przyznaje, że jeszcze żaden konwent go nie zmęczył, choć po ubiegłorocznej edycji trudno nam w to uwierzyć. W 2013 roku wydał razem z Janem Madejskim grę Gamedec nawiązującą do jego książek z cyklu o takim samym tytule, słynie również z dwóch tomów „Orła Białego”.
KLAUDIA HEINTZE
Dobry duch polskiego fandomu. Wieloletnia prezes Śląskiego Klubu Fantastyki, organizatorka niezliczonych konwentów, koordynatorka Seminariów Literackich, Asuconów i Polconów. Główna koordynatorka jubileuszowego trzydziestego Polconu. Członek zarządu Związku Stowarzyszeń „Fandom Polski”. Erudytka i tłumaczka. Ceniona prelegentka i panelistka specjalizująca się w tematach literackich, mitologicznych i psychospołecznych.
MARTA KŁADŹ-KOCOT
Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, autorka książki „Dwa bieguny mitopoetyki. Archetypowe narracje w twórczości Johna Ronalda Reuela Tolkiena i Stanisława Lema” oraz artykułów o twórczości m.in. Ursuli K. Le Guin, C.S. Lewisa i Andrzeja Sapkowskiego. Należy do Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego. Wyposażona w ostry redaktorsko-korektorski pazur, jest jednak w zasadzie niegroźna. Nałogowa czytelniczka tropiąca z zapałem relacje fantastyki i mitu. Opublikowała dotychczas opowiadanie „Morze dziwnych opowieści”, a powieść „Noc kota, dzień sowy” już niedługo czeka się publikacji w wydawnictwie Genius Creations.
SIMON ZACK
Twierdzi, że idea e-pisania narodziła się w nim w chwili, gdy pierwszy raz wziął do rąk swój czytnik e-booków. Pomyślał wtedy, że wspaniale byłoby przeczytać na nim coś swojego. Od tego wszystko się zaczęło. Śledząc jego wpisy, fanpage, zdjęcia i opowiadania macie możliwość podejrzeć, jak pracuje, zmienia się i rozwija pisarz. Publikuje zarówno prace z samych początków swojej pisarskiej przygody, sprzed kilkunastu lat, jak i te najaktualniejsze.
Patronat medialny: Radio Lublin.
Fot. materiał organizatora /nadesłany/
Info i fot. materiały organizatora /nadesłane/