Ogólnopolski Bieg Barbórkowy Solidarności już po raz XI

001 2962

Ponad 200 uczestników wzięło udział w XI Ogólnopolskim Biegu Barbórkowym Solidarności Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. Zawodnicy pokonali blisko 12,5 kilometra na trasie Bogdanka – Nadrybie – Stefanów – Bogdanka.

W kategorii mężczyzn z rekordowym wynikiem w historii imprezy 39:44 wygrał Sylwester Lepiarz z województwa świętokrzyskiego. Na drugiej pozycji z 7-sekundową stratą uplasował się Michał Biały z Kraśnika.

W kategorii kobiet podium należało do mieszkanek województwa lubelskiego. Pierwsze miejsce z wynikiem 47:15 zajęła Aleksandra Jakubczak z Zamościa, a na drugiej pozycji z czasem 49:49 znalazła się Magdalena Kłoda z Lublina.

Wśród zawodników byli pracownicy Lubelskiego Węgla Bogdanka oraz uczniowie Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej.