Grad medali lubelskich pływaków. Świtkowski z rekordem Polski

plywak

Fantastyczny występ zawodników AZS-u UMCS-u Lublin podczas ostatniego dnia zimowych mistrzostw Polski w pływaniu. Reprezentanci akademickiego klubu zdobyli aż sześć medali. Najbardziej wartościowy wynik uzyskał Jan Świtkowski, który, triumfując na 100 m stylem zmiennym, z czasie 52.21 sek. poprawił rekord Polski.

23-latek stawał też dwukrotnie na drugim stopniu podium. Na 200 m stylem dowolnym przegrał z Kacprem Majchrzakiem z Warty Poznań, z kolei na 50 m motylkiem musiał uznać wyższość innego reprezentanta AZS-u UMCS-u, Konrada Czerniaka.

Ponadto brąz na 100 m klasykiem wywalczyła Weronika Żmuda, zaś kobieca sztafeta AZS-u UMCS-u – w składzie Julia Adamczyk, Wiktoria Samuła, Wiktoria Czarnecka i Zuzanna Rabiniak – zajęła drugie miejsce w finale 4 razy 100 m stylem zmiennym.

Łącznie na mistrzostwach, które odbywały się w Łodzi, zawodnicy AZS-u UMCS-u Lublin zdobyli 9 medali: w tym 3 złote, 5 srebrnych i jeden brązowy. W klasyfikacji mistrzostw akademicki klub zajął piąte miejsce.