Tomaszowscy narciarze pobiegli w Strbskim Plesie

tomaszow 3

Biegacze narciarscy MULKS-u Grupa Oscar Tomasz Lubelski wyjechali na krótkie zgrupowanie. Ponadto czwórka z nich wystartowała w dwudniowych zawodach FIS Slavic Cup w Strbskim Plesie.

Najlepiej wypadła Monika Skinder, która w eliminacjach sprintu techniką dowolną zajęła 10 miejsce, a ostatecznie uplasowała się na 13 pozycji. Anna Berezecka zajęła 22 miejsce. W biegu interwałowym na 10 km techniką klasyczną Skinder uplasowała się na 11 pozycji, a Berezecka była 22. W obu konkurencjach zwyciężyła Justyna Kowalczyk.

W rywalizacji mężczyzn startowali Jan Żółkiewski i Bartosz Głaz. W sprincie techniką dowolną zajęli odpowiednio 36 i 37 miejsce, zaś w biegu na 15 km techniką klasyczną Jan Żółkiewski został sklasyfikowany na 33 pozycji.