Bialski wydział GITD zwiększa zatrudnienie. Będzie praca dla 100 osób

podlaska 1

100 nowych miejsc pracy powstanie w bialskim wydziale Głównej Inspekcji Transportu Drogowego. Od września 2017 r. w Białej Podlaskiej funkcjonuje Biuro Elektronicznego Poboru Opłat. To pierwszy wydział zamiejscowy GITD w Polsce.

Dobre wiadomości o zwiększeniu zatrudnienia przekazał dziś (05.01) mieszkańcom Białej Podlaskiej główny inspektor transportu drogowego, Alvin Gajadhur.  – Jak dodał – te 100 osób uda się zatrudnić , dzięki złożonej przez posła Janusza Szewczaka poprawce do budżetu.

Nowi pracownicy zostaną zatrudnieni, nie tylko w Biurze Elektronicznego Poboru Opłat, ale również w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, które wkrótce powstanie w mieście.  – Odpowiada ono za wszystkie fotoradary w Polsce. Pracownicy tego biura nakładają mandaty na osoby, które przekraczają prędkość – wyjaśnia Alvin Gajadhur.

Obecnie w bialskim wydziale pracuje 20 osób. Zajmują się oni prowadzeniem postępowań egzekucyjnych za nieuiszczanie opłat za przejazd płatnymi odcinkami dróg.  

– Efekty pracy bialskiego Biura Elektronicznego Poboru Opłat są zauważalne – mówi  jego dyrektor Cezary Jurkowski. – Wpływy do budżetu z tego tytułu są naprawdę spore. Wygenerowaliśmy należności na w sumie 1,8 mln zł.

Utworzenie wydziału zamiejscowego w Białej Podlaskiej to był naprawdę dobry pomysł. Nie tylko dlatego, że wpisuje się to w rządowy projekt aktywizacji Polski Wschodniej, stwierdził Alvin Gajadhur. – W Warszawie, w centrali Głównej Inspekcji Transportu Drogowego jest naprawdę trudno pozyskać dobrych pracowników o wysokich kwalifikacjach. Mieliśmy z tym naprawdę spory problem. Dzięki zatrudnieniu kompetentnych osób w Białej Podlaskiej udaje nam się likwidować zaległości, które powstały wcześniej z powodu braków kadrowych.

Rekrutacja nowych pracowników rozpocznie się w I kwartale 2018 roku.

Wydział GITD w Białej Podlaskiej powstał dzięki staraniom senatora Grzegorza Biereckiego oraz prezydenta miasta Dariusza Stefaniuka.

MaT / opr. ToMa

Fot. Małgorzata Tymicka

Exit mobile version