Duże pieniądze na nowatorski biznes

001 2724

Potężny zastrzyk gotówki (1 mln zł) dla lubelskiego startupu Jobllegro na wdrożenie projektu dla Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Młodzi starupowcy i przedstawiciele akceleratora eduLAB podpiszą dziś (25.01.2018) w tej sprawie umowę inwestorską.

Wyróżniony zespół tworzy platformę informatyczną, która ma pomóc absolwentom UMCS-u w znalezieniu wymarzonej pracy. O takie rozwiązanie poprosiły władze uczelni, które zobowiązały się również przetestować projekt.

eduLAB jest pierwszym akceleratorem w Polsce, który oferuje milionową dotację oraz wsparcie techniczne i merytoryczne młodym startupowcom.

– Jobllegro służy wymianie informacji pomiędzy rekruterami na temat absolwentów. W ten sposób powstaje „ekosystem”, który będzie tworzył ścieżki kariery studentów. Będziemy w stanie śledzić ich losy na rynku zatrudnienia. Dzisiaj zdobycie pracy nie jest problemem. Trudniej jest natomiast – mając odpowiednie efekty kształcenia – odnaleźć swój wymarzony zawód w obrębie zdobytej wiedzy – tłumaczył na antenie Polskiego Radia Lublin Mateusz Kozłowski (na zdjęciu), mentor z akceleratora eduLAB. Z gościem rozmawiał Tomasz Nieśpiał.

– Z drugiej strony zyskuje także uczenia. Buduje ona w ten sposób swoje relacje z biznesem. Dzięki temu będzie w stanie tworzyć kierunki i programy nauczania odpowiednie do potrzeb rynek. W ten sposób szkoła wyższa udowadnia, że jest „elastyczna”, sprzyja przedsiębiorczości i spełnia marzenia studentów – dodał.

– Akcelerator eduLAD współpracuje z UMCS-em, ale także z Politechniką Lubelską, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim oraz Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Generalnie uczelnie widzą potencjał w budowaniu innowacyjnych rozwiązań oraz stosowaniu nowatorskich metod. Naszą misją jest zmienianie świata instytucji publicznych i szkół wyższych. Proponujemy wspólne działania. Rektorzy potrafią to docenić i chętnie z nami rozmawiają – podkreślił Kozłowski.

– Naszych starupowców odnaleźliśmy w Lublinie. To młodzi programiści-specjaliści. Oni już wiedzą, jak z pomysłu zrobić biznes. To bardzo zaangażowany i zmotywowany zespół. Jego członkowie mają głęboką wizję rozwoju swojego produktu – przyznał mentor.

– Na świecie powstaje wiele startupów z gigantycznym wsparciem finansowym, które rozwiązują problemy uczelni. Wzorując się na tym, chcemy stworzyć system polski, by zagospodarować rynek akademicki. Tego jeszcze nikt nie próbował zrobić. eduLAB to pierwszy w Polsce tego typu akcelerator – podsumował Mateusz Kozłowski.

ToNie / opr. MatA

Fot. PaW

CZYTAJ TAKŻE: Jobllegro z milionowym dofinansowaniem

Exit mobile version